+38 (068) 438 97 55
+38 (0629) 58-78-00
РУС | УКР

Хто такі приватні виконавці. Відмінність від державних.

Примусове виконання судових рішень та рішень інших органів покладається на органи державної виконавчої служби та на приватних виконавців.

Правовий статус приватних і державних виконавців регулюється Законами України «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», «Про виконавче провадження». Права і обов'язки ідентичні.

Але є ряд відмінностей.

Приватний виконавець не здійснює виконання таких рішень: 

1) Рішень про відібрання і передання дитини, встановлення побачень з нею або усунення перешкод в побаченнях з дитиною.

2) Рішень, за якими боржниками є державні органи, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, юридичні особи, частина державних коштів в статутному капіталі яких перевищує 25% та/ або які фінансуються виключно за рахунок коштів державного або місцевого бюджету.

3) Рішень, за якими стягувачами є державні органи.

4) Рішень адміністративних судів.

5) Рішень щодо майна державної і комунальної форм власності.

6) Рішень про виселення і вселення фізичних осіб.

7) Рішень, боржниками в яких є діти, недієздатні або обмежено дієздатні особи.

8) Рішень про конфіскацію.

Виконавчим округом приватного виконавця є одна з областей України за місцем знаходження його офісу. Приватні виконавці беруть на виконання виконавчі документи, боржники або їх майно за якими знаходяться у відповідному виконавчому окрузі (області). Контроль за діяльністю приватних виконавців здійснюють Міністерство юстиції України, Рада приватних виконавців України.


На відміну від державних виконавців приватні не є держслужбовцями і реально зацікавлені в якнайшвидшому виконанні судових рішень. Від цього безпосередньо залежить їх прибуток, що складається з десяти відсотків від стягнутої суми. Очевидно, що якість наданих приватним виконавцем послуг на порядок вище, ніж в державній виконавчій службі. Стягувач має право пред'явити на виконання виконавчий документ або державному виконавцю, або приватному з урахуванням територіальності і компетенції приватного виконавця. 

 

Приватний виконавець

Наталія Матвійчук       

Жовтень 2020 р.

 


Copyright ©2019 Матвійчук